BİTKİSEL YAĞ TEKNOLOJİLERİ

Anahtar teslimi proje yönetimi

YAĞLI TOHUM HAZIRLAMA

HUM Yağlı Tohum Hazırlama Prosesi, tohumun yabancı maddelerden temizlenmesi bir sonraki adım olan Presleme veya Ekstraksiyon ünitelerinde mekanik ve solvent ekstraksiyon yöntemlerinin hızlı ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.

PRES ÜNİTESİ

HUM YAĞ PRESİ ; pişirme tavasında uygun koşullara getirilen yağlı tohumların yağ presinde sıkılarak yağ ve küspe elde edilmesi içindir.

EKSTRAKSİYON ÜNİTESİ

HUM tüm bitkisel yağ teknolojilerinde olduğu gibi ekstraksiyon sistemlerinde de son yıllarda piyasadaki diğer şirketlere öncülük yapmaktadır.

RAFİNE

Yenilebilir sıvı ve katı yağlar, renklerinin, tatlarının, kokularının geliştirilmesi ve uzun ömürlü kullanımları için tamamen rafineri edilmelidirler.

YARIM YAĞLI SOYA ÜRETİMİ

Hem kanatlı yemi olarak kullanılabilecek hem de süt üretim verimini arttıracak, yüksek proteinli yarım yağlı soya üretimi konusunda bir sistem geliştirdik.

YAĞ KİMYASALLARI

Bitkisel yağ rafinasyonu sonucu elde edilen SOAPSTOCK genellikle rafinelerde işleme ve atık olarak imhasında zorlanılan bir üründür.

YAĞ MODİFİKASYONU

HUM Kuru Fraksiyonasyon Tesisi, geniş soğutma yüzeyi alanı ve daha yüksek Olein verimi verdiği kanıtlanmış özel soğutma programı (soğutma eğrisi) ile iyi tasarlanmış bir tesisdir.

LESİTİN KURUTMA

Lesitin, gıda ve endüstriyel kullanımda geniş uygulama alanı ve işlevselliği nedeniyle yemeklik yağ işleme endüstrisinin en önemli yan ürünüdür