YAĞLI TOHUM İŞLEME EKİPMANLARI

Anahtar teslimi proje yönetimi

HUM KIRMA

Kırma işlemi, yüksek bir protein elde etmek ve kabuk ile iç kısımları birbirinden ayrılması için tohumu parçalama işlemidir.

HUM VALS

HUM Vals, Presleme ve ekstraksiyon proseslerinde uygun yağ ekstraksiyonun yapılabilmesi için yağlı tohum taneciklerini optimum incelikteki pullar haline geitirmek üzere tasarlanmıştır.

HUM PİŞİRME TAVASI

HUM Pişirme Tavası, yağlı tohumların mekanik presyon öncesi ihtiyacı olan yumuşatma, nem uçurma ve ısıtılmasını en iyi şekilde sağlamaktadır.

HUM NEBATİ YAĞ PRESİ

HUM YAĞ PRESİ ; pişirme tavasında uygun koşullara getirilen yağlı tohumların yağ presinde sıkılarak yağ ve küspe elde edilmesi içindir.

HUM KEK KIRICI

HUM Kek Kırıcı, preslenmiş kekin istenilen tanecik boyutuna getirilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

HUM KEK SOĞUTUCU

HUM Kek Soğutucu, ön preslenmiş kekin solvent extraksiyon tesisinde işlenmeden evvel sıcaklığını düşürmek için tasarlanmıştır.

HUM DİKEY TİP KONDİSYONER

HUM Dikey Tip Kondisyoneri, başarılı bir sıcak kabuk alma öncesinde soyanın sıcaklığını ve rutubetini ayarlamak üzere dizayn edilmiştir.

HUM TORTULU YAĞ ELEĞİ

HUM Tortulu Yağ Eleği, presten çıkan tortulu yağın dekantöre veya metalik filtrelere göndermeden önce yağ içindeki tortu oranını belli bir seviveye indirmek için tasarlanmıştır.